ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4471592
*
nr 447 1592
Spegel
1920 tal med konsol i lösa delar, totalhöjd 205
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2007
kl 17:28:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 14:14:16
1
100 kr
21/1 18:19:34
2
150 kr
22/1 09:04:30
3
250 kr
22/1 10:39:16
2
250 kr
22/1 10:40:11
2
300 kr
22/1 10:41:14
3
400 kr
22/1 12:56:13
4
400 kr
22/1 13:16:04
5
450 kr
22/1 13:19:33
3
600 kr
22/1 13:43:07
6
600 kr
22/1 13:44:59
6
800 kr
22/1 13:56:24
6
650 kr
22/1 13:56:29
6
650 kr
22/1 15:57:04
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 447 1592
Spegel
1920 tal med konsol i lösa delar, totalhöjd 205
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 14:14:16 | 1 | 100 kr |
21/1 18:19:34 | 2 | 150 kr |
22/1 09:04:30 | 3 | 250 kr |
22/1 10:39:16 | 2 | 250 kr |
22/1 10:40:11 | 2 | 300 kr |
22/1 10:41:14 | 3 | 400 kr |
22/1 12:56:13 | 4 | 400 kr |
22/1 13:16:04 | 5 | 450 kr |
22/1 13:19:33 | 3 | 600 kr |
22/1 13:43:07 | 6 | 600 kr |
22/1 13:44:59 | 6 | 800 kr |
22/1 13:56:24 | 6 | 650 kr |
22/1 13:56:29 | 6 | 650 kr |
22/1 15:57:04 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58